O firmie

Firma powstała w 1991r. jako POLCARPET S.C. z siedzibą w Markach k/Warszawy. Od początku zajmowała się sprzedażą hurtową włókienniczych artykułów wyposażenia mieszkań. W latach 90-tych głównym kierunkiem zainteresowań firmy była sprzedaż hurtowa dywanów oraz tkanin dekoracyjnych produkcji polskiej. W tym czasie jako hurtownia fabryczna współpracowaliśmy z kilkunastoma największymi polskimi fabrykami włókienniczymi.

Pod koniec lat 90-tych, w związku z dużymi perturbacjami w polskim przemyśle włókienniczym firma zmuszona była szukać nowych kierunków. Wizyty na największych branżowych zagranicznych imprezach targowych zaowocowały pomysłem stworzenia dla firm dekoratorskich w Polsce serwisu kuponowego tkanin oraz pracowni wykonującej usługowo dekoracje okien. W tym czasie rozpoczęliśmy współpracę z wieloma producentami tkanin w Europie.

Równolegle ze sprzedażą tkanin, jako jedni z pierwszych w Polsce, rozwijaliśmy sprzedaż gotowych, wykonanych na zamówienie, aluminiowych systemów zawieszania dekoracji: karniszy, systemów rolet rzymskich i systemów panelowych, a także karniszy elektrycznych.

W 2000r. firma zmieniła formę prawną ze spółki cywilnej na spółkę jawną.

Począwszy od 2001r. firma regularnie co 2 lub 3 lata wystawia się na targach HOME DECOR w Poznaniu.

W styczniu 2010r. po odejściu części wspólników firma zmieniła siedzibę z Marek k/Warszawy na Warszawę, ul. Kukiełki 7 gdzie znajduje się do dziś.

Ponieważ nazwa POLCARPET nie przystawała do obecnego profilu działalności firmy, z początkiem 2013r. właściciele postanowili zmienić nazwę firmy z POLCARPET S.J. na ANTO COLLECTION S.J. i pod tą marką firma działa obecnie.

Obecnymi właścicielami firmy są Anna Czekalska i Tomasz Czekalski.